טור אישי

משפחת שופרסל היקרה

06.04.20

משפחת שופרסל היקרה,

 

ימים לא פשוטים עוברים על כולנו, ימים שבהם אנו מנסים להיאחז בשגרה למרות מצב החירום שנחת עלינו בעקבות התפשטות וירוס הקורונה. אני מקווה שעד שתקראו את השורות האלה, המצב יהיה כבר טוב יותר ונראה אור בקצה המנהרה.

 

כפי שזה נראה כעת, חג הפסח השנה לא יהיה כפי שהכרנו. ועדיין, לפני הכול, אני מבקשת לברך אתכם ואת בני משפחותיכם בברכת חג פסח שמח, בברכת רמדאן מובראכ ופסחא שמח – והכי חשוב, בריאות לכם, ליקיריכם ולכל תושבי ישראל.

 

שלושת החגים של שלוש הדתות מתקיימים השנה כמעט יחד בחודש אפריל. הם מסמלים יותר מכל את הערבות ההדדית, הגיוון האנושי, החופש והחירות המחברים אותנו כקהילה בארץ הזו. הערכים האלה מקבלים משמעות דרמטית עוד יותר בתקופה זו – תקופה שבה אנחנו נדרשים במיוחד לערבות הדדית ולעזרה, לאנושיות ולתחושת הביחד. והלוואי שחג הפסח וימי האביב יביאו איתם בשורה של חירות ושל שחרור מהחששות, מהסגר ומהבידוד, ושהקיץ יאיר על כולנו באור גדול.

 

ימים אלו, שבהם אנו נמצאים בעיצומו של אירוע בקנה מידה עולמי, רק מחזקים את תחושת הגאווה להשתייך למשפחה כמו שופרסל. הם מוכיחים שאנחנו לא רק משפחה – אנחנו אימפריה! אנו בשופרסל פועלים כמובן על פי הנחיות משרד הבריאות, ומחויבים לעשות הכול על מנת לשמור על ביטחונכם ובריאותכם. ועדיין, מרגש לראות את ההתייצבות שלכם לעבודה, בנאמנות ובמסירות ובגבורה מתוך תחושת שליחות והבנה עמוקה של חשיבות השירות שאתם נותנים לאזרחי ישראל.

חשוב לי שתדעו שאני מעריכה ומוקירה מאוד כל אחת ואחד מכם על ההתגייסות בתקופה המאתגרת הזו. אני רואה כיצד אתם נותנים את הנשמה בעבודתכם. אני מרגישה את האכפתיות ורואה את הניצוץ בעיניים. אתם הפנים של המותג שופרסל, ועובדות ועובדים כמוכם הם ברכה לכל חברה. אין ספק שבזכות עבודתכם המסורה במיוחד בימים אלה, שופרסל מהווה עוגן לקהל הלקוחות שלנו, שיודע שיש לו על מי לסמוך.

 

בזכות יחסי העבודה הייחודיים שיצרנו פה, כולנו יחד עושים את המוטל עלינו על הצד הטוב ביותר. ספינת שופרסל היא כיום איתנה מתמיד, ויש לנו כעובדים הרבה במה להתגאות.

 

 

יקיריי: דווקא בימים לחוצים ומורכבים כמו עכשיו, חשוב שלא נשכח את ערכי הכבוד שלנו. את השאיפה שכל עובד יזכה ליחס שוויוני ומכבד. זה אומר, אפס סובלנות מול התעמרות בעובדים, גזענות או כל פגיעה אחרת. חשוב לנו שכל עובדת ועובד יחושו מוגנים ובטוחים בסניף, וירגישו שהם זוכים לכבוד האדם ולהתנהגות ראויה ומכבדת. כיו"ר הוועד אני דואגת לכך, ועושה לילות כימים כדי שתזכו לכבוד המגיע לכם, שתקבלו הכרה והוקרה על עבודתכם המסורה ושתיהנו כולכם מתנאי ההעסקה המובילים ברשתות השיווק.

 

בחודשים האחרונים הגענו להסכם תנאי עבודה חדש, לאחר שיח פורה ומשא ומתן עם ההנהלה. ההסכם כולל בין השאר משכורת-13 ושותפות ברווחי החברה. ביטוח הבריאות שודרג דרך חברת הראל, ומאפשר לבטח גם את משפחות העובדים – ללא הצהרת בריאות. שופר גם השירות של ביטוח השיניים, ואני קוראת לכם להצטרף ולעודד את חבריכם להשתמש בשירות. ניתן לצפות בפרטי הפוליסה באפליקציית העובדים.

 

הדרך עוד רבה וארוכה, עשינו הרבה, ויחד נעשה עוד הרבה יותר עבורכם – עובדות ועובדי שופרסל ו-BE – כי אתם ראויים לכך!

 

אוהבת אתכם, מוקירה ומעריכה כל אחד ואחת מכם – ומאחלת לכם ולכולנו בריאות שלמה וחזרה מהירה לשגרת החיים.

 

שלכם,

 

אריאלה סיסו

יו"ר הוועד הארצי

 

 

הסכם השכר: סעיפים עיקריים

————————————————————————

 

דרגת הסכם: כל העובדים שהתחילו עבודתם עד 31.12.2019 יקבלו דרגה נוספת החל ביום 1.4.2020 (ללא קשר לדרגת פז"ם).

מענק עובדים ותיקים (עובדים מעל 7 שנים) – החל מחודש נובמבר 2020 יוגדל המענק מ-1,800 ₪ ל-2,100 ₪ לשנה.

תוספת מקצועית לסדרנים: סדרנים בעלי ותק של 3 שנים ויותר יהיו זכאים החל מ-1.4.2020 לתוספת מקצועית של 2.5 ₪ לשעת עבודה בפועל.

השתתפות בהוצאות נסיעה: החל מ-1.4.2020 מנהלי מחלקות חלב, מעדניה ומאפית זכאים להשתתפות בהוצאות נסיעה בסך 500 ₪.

החזר ביטוח ורישוי לרכב: החל מ-1.4.2020 מנהלי מחלקת דגים בעלי ותק של 5 שנים יהיו זכאים להחזר ביטוח ורישוי לרכב.

קרן השתלמות: החל מ-1.4.2020 תשולם קרן השתלמות גם לעובדים שהחלו את עבודתם לאחר גיל 55.

עובדי Be: המשך החלת ההטבות במסגרת ההסכם הקיבוצי על עובדי Be.

 

 

ביטוח שיניים

————————————————————————

 

החל מ-1.1.2020 צורפו לביטוח השיניים גם עובדי גדרון ו-Be.

לאור פניות עובדים, פוליסת הביטוח שודרגה משמעותית והיא מיטיבה עם העובדים באופן יוצא דופן.

 

 

ביטוח בריאות

————————————————————————

 

החל מ-1.6.2020 פוליסת הביטוח תעבור לחברת הראל, בעקבות ריבוי תביעות שרובן משמעותיות מבחינה כספית. סכום הפרמיה יעודכן בשיעור של 10%.

בהזדמנות זו הצלחנו לקבל מהראל חלון הזדמנויות נוסף (ללא הצהרת בריאות) כדי לאפשר לעובדים שטרם הרחיבו את הביטוח ורוצים בכך, לעשות זאת – וכן לצרף בני משפחה.

 

 

תוכנית חיסכון

————————————————————————

 

בחודש מרץ 2020, לאחר סיום 3 שנות החיסכון, ייפרע החיסכון והכספים יעברו לחשבון השוטף. החל ממועד זה ייפתח אוטומטית חשבון חיסכון חדש ל-3 שנים.

העובדים לא צריכים לגשת לבנק ו/או לחתום על מסמכי הצטרפות.